Koli Bantları ve Makineleri

 

1928 yılında Amerikalı Richard Drew tarafından yapılan ilk bant, bir yüzü selüloz adı verilen ve yapışkan olan maddenin kullanımıyla yüzeye yapışabilme özelliğine sahip olmuştur. Koli bantları ise normal bantlardan daha kalın, daha sağlam ve yapıştırıcı etkisi daha fazla olan bantlardır. Kolileri ve koli benzeri sert ürünleri sağlam bir şekilde yapıştırmaya yarayan bu bantlara hem iş yerlerinde, hem de evlerde çokça ihtiyaç duyulmaktadır.

Kolilerin her iki tarafından gelen kapakları da kapsayacak şekilde uzatılabilen geniş enli koli bandı, pratik ambalajı, uygun maliyeti, yapıştırılması gereken ürünlere getirdiği hızlı çözümleri ve muhtelif renk çeşitleri ile temel bir ofis ve ev ihtiyacı konumundadır. Evlerde özellikle taşınırken ihtiyaç duyulan, depo ve ofislerde ise ürünlerin ambalajlanması aşamasında ihtiyaç duyulan koli bantları sayesinde ufak gibi görünen ama esasında kişilere gereksiz yere vakit kaybettiren birçok iş sürecinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Piyasada birçok farklı koli bandı çeşidi vardır. Bunlar şeffaf koli bandı, renkli koli bantları ve üzerinde genellikle iş yeri bilgilerinin yazdırıldığı baskılı koli bantları olarak adlandırılmaktadır. En çok tercih edileni ise hiç şüphe yok ki şeffaf olanlardır. Çünkü şeffaf koli bantları hiç dikkat çekmeden kolileri yapıştırmanızı, ambalajlamanızı ve bunu en sağlam biçimde gerçekleştirmenizi sağlayarak kullanım kolaylığı sağlarlar. Ayrıca fiyat bakımından da uygun olabiliyorlar.

Gün içerisinde sık sık ürün ambalajlandığı iş yerleri ve depolarda koli bantlama makinası bulunmaktadır. Bu makina sayesinde mukavva kolilerinizin alt ve üst yüzeylerini yapışkan bant ile kolayca kapatabilirsiniz. Küçük ve kullanışlı bir yapıya sahip olan koli bantlama makinaları, ayarlanabilir bant genişliği ile yüksekliğine sahiptir. Böylece peş peşe farklı kutu ölçülerinde hızlı ve etkili biçimde kullanabilirsiniz. Hassas ürünlerde de güvenli kullanım kolaylığı sağlayan bu aletler sayesinde ambalajlama işlemlerini zahmetsizce halledebilirsiniz.

Koli bantları ve makineleri çeşitlerine Avansas.com farklı ile sahip olabilirsiniz. Mas, Ve-ge ve Astel gibi markaların kaliteli ürünlerine rekabetçi fiyatlarla sahip olacağınız ofisturka.com’da tüm ofis ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.