KOLİ BANDI

 

Ekol Ambalaj koli bandı ile kutu, koli, zarf, poşet vb. ambalajlarınızı rahat bir şekilde paketleyebilirsiniz. ofisturka Ambalaj koli bantları, kullanım yeri şartları ve uygulanacak ürüne göre çeşitlilik göstermekte olup kullanıcı için optimum çözümler sunmaktadır.

Koli Bandı Ne Amaçla Kullanılır?

 

    Paketleme

    Yapıştırma

    Şekillendirme

    Çizilme ve darbeye karşı dayanıklılık sağlama

    Sıvı geçirmeme ve nemlenmeyi önleme özelliği sayesinde dış etkenlere karşı izolasyon sağlama.

 

Koli Bandı Çeşitleri Nelerdir?

 

Koli bandı nedir? : Kutu, koli, zarf vb. üeünlerin kapatılmasında kullanılan, genel amacı sarmak ve yapışma özelliği sayesinde bir arada tutmak olan, plastik ve yapıştırıcı hammaddeli uzun düz şerit malzemedir.

 

Hot Melt Koli Bandı: Koli ve çeşitli ambalajların kapatılmasında, 10 derece ile 60 derece sıcaklıklar arasında kullanılan koli bantıdır. El ile rahat bir şekilde koptuğu için el ve makine kullanımına uygundur. Standart olarak kahverengi (taba) ve şeffaf renk olarak üretilmektedir. Kutu, koli, zarf gibi standart ürünlerde hızlı ve kolay uygulama için hazırlanmıştır. Ürün dağıtımı ve yükleme esnasında ambalajda meydana gelebilecek yırtılma, delinme vb. sorunlarda kullanım için oldukça hızlı bir çözüm sunmaktadır.

 

Doğal Kauçuk Koli Bandı: Sıcak ve soğuk alanlarda gösterdiği performans sayesinde -20derece ile 80derece sıcaklıklar arasında kullanılan koli kapama ve ambalaj bantıdır. El ile rahat bir şekilde koptuğu için el ve makine kullanımına uygundur. Kullanıcıya ekstra güven veren, güçlü yapışma özelliklerine sahip doğal kauçuk solvent bazlı ürün daha geniş sıcaklık aralıklarında kullanıma sahiptir. Soğuk hava depolarında, uluslararası nakliyatı gerçekleşen ambalajlarda kullanımında oldukça iyi sonuç vermektedir.

 

Akrilik Koli Bandı: Filmik yüzeyler için ideal olan akrilik bazlı koli bantı, 60derece sıcaklığa kadar kullanıma uygundur. Akrilik bazlı koli bantı el ile kolay bir şekilde kopmadığı için bant dispanseri ile kullanıma uygundur. Şeffaf olarak üretilmektedir. Hafif kutu, koli ambalajlarında kullanıma uygun olmakla birlikte, esas olarak naylon ambalajlarda kullanımı yaygındır.

 

Baskılı Koli Bantı: Logo, firma bilgileri vb. bilgilerin koli bantı üzerine basılmasıyla üretimi gerçekleşmektedir. Akrilik ve Hot Melt koli bantına baskı uygulanabilir. Firmalar için oldukça ekonomik ve fayda sağlayan bir reklam yöntemidir. Ürünlerimiz yeterli yapışkan gücüne sahiptir ve kendinden yapışkanlı bir kaplamaya sahiptir. Kutu, koli, zarf gibi standart ürünlerde hızlı ve kolay uygulama için hazırlanmıştır.

 

Otomatik koli bantlama makinelerinde kullanım için Ekol Ambalaj Jumbo Koli Bantı ürünümüz de mevcuttur.

 

Koli Bantı Standart Ölçüleri Ölçüler:

 

45*40, 45*100, 60*66, 70*66, 70*100

 

ofisturka Ambalaj olarak standart ölçüler dışında talepler doğrultusunda müşterilerimize özel kesim koli bantları da sunmaktayız.

 

Jumbo Koli Bantı Standart Ölçüleri

 

Ekol Ambalaj Jumbo Koli Bantları, otomatik koli bantlama makinelerinde kullanım için hazırlanmaktadır.

 

Ölçüler: 45×800, 60×600’dür.

 

ofisturka Ambalaj olarak standart ölçüler dışında talepler doğrultusunda müşterilerimize özel kesim koli bantları da sunmaktayız.

ÇİFT TARAFLI BANT

 

ofisturka Ambalaj çift taraflı bant ile Reklamcılık başta olmak üzere Matbaa, Tabelacılık, Otomotiv ve Alüminyum vb.sektörlerde sabitleme ve yapıştırma işlemlerini temiz bir biçimde zemine zarar vermeden yapacaksınız. Çift taraflı film bantlar veya çift taraflı köpük bantlar duvarınıza asmak istediğiniz bir resimden, sabitlemek istediğiniz halınıza kadar birçok alanda kullanım kolaylığı sağlıyor. Hatta dış mekan kullanımına uygun modelleri ile kalıcı malzemeleri bahçe, balkon gibi mekanlarınızda da kullanmanız mümkün.

Çift Taraflı Bantın Avantajları

 

ofisturka Ambalaj çift taraflı yapışma özelliğine sahip bantlar kullanım tekniği ile diğer bantlardan farklılaşıyor. Klasik bantlardaki gibi bir yüzeyi yapıştırmanızın ardından diğer yüzeydeki pre-izole yapıyı kaldırmanız kullanmak istediğiniz ikinci yüzey için hazır hale getirir. Özellikle iç mekanda dekorasyon amaçlı kullancağınız vida, çivi gibi malzemelerden kullanıcıyı kurtarıyor olması en büyük avantajı. Ayrıca bantın görünmüyor oluşu da kullanıcılar için son derece önemli.

 

ofisturka Ambalaj çift taraflı bantların en önemli avantajlarından biri de esnek kullanım sağlamasıdır. Kolaylıkla sökülebilir olması, iz ve leke bırakmaması, hızlı uygulama imkanı vermesi, kullanım esnasında ek alet edevat gerektirmemesi gibi etkenler çift taraflı bantların kullanımının gün geçtikçe artmasını sağlamaktadır. Çift taraflı bantlar kullanıcı memnuniyetini hedeflemektedir.

Çift Taraflı Bant Modelleri

 

ofisturka Ambalaj Endüstriyel Ambalaj Malzemeleri olarak sizlere Çift Taraflı Film Bantlar ve Çift Taraflı Köpük Bantlar olmak üzere iki farklı kategoride hizmet veriyoruz.

 

ofisturka Ambalaj çift taraflı bant modelleri, müşteri talepleri doğrultusunda istenilen genişlik ve uzunlukta hazırlanmaktadır.

 

kopuk-bant

Çift Taraflı Köpük Bantlar

 

ofisturka Ambalaj çift taraflı köpük bantlar taşıma ve yapışma kabiliyeti yüksek bantlardır. Diğer bantların aksine düzgün olmayan yüzeylerde de rahatlıkla kullanabilir, dilediğiniz gibi sabitleme yapabilirsiniz. Reklamcılık başta olmak üzere Matbaa, Tabelacılık, Otomotiv ve Alüminyum vb.sektörlerde karşımıza çıkan köşe kullanımlar, dekorasyon amaçlı kullanımlar, asma sabitleme işlemleri ilk kullanımlarındandır. Çift taraflı köpük bantlar ile duvarlarınıza, yüzeylerinize zarar vermeden dekoratif eşyalarınızı asabilir, sabitleme yapabilirsiniz.

Çift Taraflı Film Bantlar

 

ofisturka Ambalaj çift taraflı film bantlar yüksek performansı sayesinde mükemmel yapışma ve tutunma özelliklerine sahiptir. Deri, kumaş, kağıt, karton, plastik, sünger parçaların birleştirilmesinde kullanılmaktadır. Diğer yandan hafif ağırlıktaki malzemlerin sabitlenmesi sırasında Reklamcılık başta olmak üzere Matbaa, Tabelacılık, Otomotiv ve Alüminyum vb.sektörlerde genel kullanım için oldukça idealdir.

 

maskeleme-bandi

MASKELEME BANTLARI

 

ofisturka Ambalaj maskeleme bantları genel olarak, temizlik amacıyla kullanılmaktadır. Boya badana işlemleri esnasında, araç kaporta işlemleri gibi alanlarda kirlenmesini istemediğiniz yüzeyler ilk kullanım alanlarındandır. Ekol Ambalaj maskeleme bantları kolay ve iz bırakmadan sökülebilmektedir. Mimarlık ve tasarım ofisleri tarafından da kullanılmaktadır.

 

ofisturka hazırlanmaktadır.

 

yuzey_koruma_bandi

YÜZEY KORUMA BANTLARI

 

Her türlü yüzeyi dış etkenlerden korumayı sağlayan bantlar, 2000 yılından beri artarak bir talep görmüş ve bugün bir çok yüzeyin son kullanıcıya ulaşana dek korunmasını sağlamaktadır. Alüminyum - Pvc kapı ve paneller, Akrilik Levhalar, LCD ekranlar, mobilya yüzeyler,halılar,vitrifiye ve cam bir çok yüzey montajdan sonra bantları sökülerek kullanıma hazır hale gelmektedir. Farklı film kalınlıkları ve yapışkan özellikleri ile LDPE,Hdpe ve PET filmlerle her türlü en ve boyda üretimini yapmakta olduğumuz bu ürünler ülkemizin bir çok endüstriyel tesisinde yıllardır güvenle kullanılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.