Sıralama seçin

Yazıcılar

Yazıcı, elektronik bir ortamda metinleri veya grafikleri kâğıt üzerine çıkartmaya yarayan bir alettir. Yazıcılar özelliklerine göre bilgisayardan, telefondan ve tarayıcıdan çıktı alabilmektedir. Bazı yazıcıların ise faks çekme, fotokopi çekme ve tarama özellikleri de mevcuttur. Yazıcılar, çıktısını almak istediğimiz görüntü ve belgelerin kâğıt üzerine aktarma işlemlerini yapmaktadır. Yazıcı seçerken en önemli etmenlerden biri markalarıdır. Toner ve kartuş devamlılığının ve servis garantisinin olması da bir başka faktörlerden biridir. Yazıcı seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

Yazıcının ne için kullanılacağı oldukça önemlidir. Fotoğraf baskısı için bir yazıcı alacaksanız renkli baskı yapan bir renkli yazıcı tercih edebilirsiniz. Lazer renkli baskı alabilen cihazlar kaliteli ve daha canlı renkli çıktılar alabilmemizi sağlamaktadır. Renkli lazer yazıcı, baskı işlemlerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacaktır.

Yazıcının kapladığı alan ve güç tüketimi de çok önemlidir. Büyük yazıcılar genellikle iş yeri, ofis gibi alanlarda kullanılmaktadır. Ev için alınacak yazıcı küçük olabilir. Küçük yazıcılarda da işinizi rahatlıkla görebilirsiniz. Aldığınız cihazları güç konusunda beyaz eşyalarınız gibi düşünebilirsiniz. Tükettiği elektrik miktarını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kullanım sıklığınıza göre yazıcı tercihi yapabilirsiniz. Yazıcıdan alacağınız çıktı sayısı, aylık 20-30 baskı arasında ise yazıcı, tarayıcı ve fotokopi özelliklerinin hepsinin bir arada bulunduğu yazıcıları alabilirsiniz. Cihazın markasından çok Wi-Fi özelliğinin olması tercih edilebilir. Eğer alacağınız çıktı sayısı 500 ve üzerinde ise tanklı yazıcı veya lazer yazıcı tercihiniz olabilir. Lazer yazıcıların yazdırma kapasitesi 1000 sayfa çıktı alabilmektedir. Yazıcı alırken kullanım yoğunluğunuza ve alanınıza göre bir cihaz seçmeniz oldukça önemlidir.

Yazıcılar, dolum yapılan ve dolum yapılmayan olarak ikiye ayrılmaktadır. Dolum yapılabilen yazıcılar, toneri ve kartuşu bittikçe üzerine renk eklemesi yapılan yazıcılardır. Bu yazıcılar fiyat açısından avantaj sağlamaktadır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.