Sıralama seçin

Tekstil Malzemeleri Ürünleri

Ekonomik faaliyet alanı olarak oldukça geniş bir alanı kaplayan tekstil sektörü, pazara sürülecek ürünleri üretebilmek adına çok sayıda araç, gereç ve aksesuardan yararlanmaktadır. Tekstil malzemeleri olarak da adlandırılan bu araç ve gereçlerin her biri farklı bir işlevi yerine getirmektedir. Tam donanımlı bir tekstil atölyesinde tüm bu malzemelerin bulunması gereklidir. Ancak sadece belirli alana uzmanlaşan ve belirli ürünlerin üretimini yapan atölyeler, ihtiyaçları olan aksesuarları seçmektedir. Bu kategoride gerek büyük atölyeler için ve gerekse de küçük tekstil atölyeleri için lazım olan her türlü tekstil aksesuarları mevcuttur. Dilerseniz şimdi sipariş verebilir ve ihtiyacınız olan bu ürünlerin birkaç gün içerisinde elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Dikiş Malzemeleri 

Tekstil sektörünün en çok kullandığı malzemelerin başında dikiş malzemeleri gelmektedir. Dikiş denilince bu konuda bilgisi olmayanların aklına yalnızca iğne ve iplik gelse de esasında bu kategoride ürün çeşitliliği çok fazladır. Dikiş için kullanılan malzemelerden bazıları şunlardır:

Ölçü Mankenleri: Dikiş aksesuarları arasında ölçü mankenleri önemli bir yere sahiptir. Dikilecek şeyin ölçüsünün alınması açısından bu mankenler neredeyse tüm tekstil atölyelerinde kullanılmaktadır.

Çelik Eldivenler: Çelik eldiven kullanımı tekstil sektörü açısından bir zorunluluk değildir. Ancak iş güvenliği açısından önem arz eden bir aksesuardır. Gün boyunca kesme ve dikme makineleri ile uğraşan çalışanlar, belirli bir süreden sonra dikkatlerini kaybederek makineye ellerini kaptırabilmektedir. Çelik eldivenler bu gibi durumlarda elin korunmasını sağlamaktadır.

Mezuralar: Mezura kullanımının olmadığı bir tekstil atölyesi ya da terzi işletmesi görmek neredeyse imkansızdır.

Dikiş İğneleri: Dikiş iğneleri de dikiş malzemeleri arasında en sık gereksinim duyulan ürünlerdendir. Farklı amaçlarla kullanılan makinelerde, farklı işlevleri yerine getiren dikiş iğneleri, tekstil sektöründe önemli bir yere sahiptir.

Çizgi Taşları: Ölçü alma konusunda sıklıkla kullanılan bir diğer malzeme de çizgi taşlarıdır. Tebeşire benzeyen bir maddeden imal edilen çizgi taşları, kıyafetlerin ölçüm yerlerinden işaretlenmesine yaramaktadır.

Cetvel Takımı: Dikiş öncesinde ve dikiş esnasında ölçüm yapmak için cetvel takımı da gereksinim duyulan dikiş malzemelerindendir.

Nakış Malzemeleri

Dikiş yalnızca birleştirme amacı taşırken, nakış daha estetik kaygıları bulunan bir türdür. Kıyafetlere ya da kumaşlara desen ve motiflerin işlenmesi için nakış makineleri kullanılmaktadır. Nakış makineleri için de ayrıca nakış malzemeleri kullanılmaktadır. Bu malzemelerin başında nakış iğneleri gelmektedir. Normal düz dikiş iğnelerinden gözle görülür bazı farkları bulunan nakış iğneleri, işleme konusunda büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Nakış için gereksinim duyulan bir diğer malzeme ise nakış makaslarıdır. Nakış makasları, diğer makaslara kıyasla daha zarif ve ince uçlu bir yapıya sahiptir. Nakış yapmak için gerekli olan malzemelerden bir diğeri de nakış kasnağıdır. Kumaşın ya da işlenecek kıyafetin gergin durması, nakış için büyü önem taşımaktadır. Kasnak sayesinde bu gerdirme işlemi yapılabilmekte ve kumaşın daha rahat işlenmesi sağlanmaktadır.

Nakış malzemeleri arasında nakış ipleri de önemli bir yere sahiptir. İp olmadan nakış yapılabilme olanağı yoktur. Nakış ipleri; kanaviçe ipi, iğne oyası ipi, punch ipi, simli dantel ipi ve klasik dantel ipi gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Bu kategoride yer alan nakış malzemelerini nakış malzemeleri online satış yolu ile temin edebilmeniz mümkündür. Dilerseniz ihtiyacınız olan ürünleri şimdi sepetinize ekleyebilir ve online alışverişin sağlamış olduğu kolaylıklardan yararlanabilirsiniz. Üstelik 150 lira ve üzeri alışverişlerinizde kargo tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır.

Konfeksiyon Ürünleri

Konfeksiyon, tekstilin içerisinde ayrı bir yer teşkil etmektedir. Genellikle hazır giyim ürünlerini ifade etmek için kullanılan konfeksiyon, pazara süreceği ürünlerin üretiminde pek çok malzeme ve araca gereksinim duymaktadır. Konfeksiyon ürünleri olarak da adlandırılan bu ürünler, esasında tekstil sektöründe kullanılan ürünler ile büyük ölçüde benzerlik göstermektedir. Ancak konfeksiyon alanında daha çok kitle üretim mantığı hâkim olduğu için farklı makinelerin kullanımı söz konusudur. Dolayısıyla bu makinelerde kullanılan malzemeler de oldukça çeşitlidir. Kesim motor bıçakları, makine kayışları, meto makinaları, makine yağları, makine çardakları, bileme taşları ve daha farklı pek çok ürün konfeksiyon ürünleri arasında yer almaktadır. Hem tekstil sektörü hem de konfeksiyon için en önemli hususi kullanılacak ürünlerin doğru seçilmesidir. Aksi halde malzemeden beklenilen verimin elde edilmesi mümkün değildir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.