Çay Severlerin Bir Numaralı Tutkusu; Lipton Dökme Çay

Tarih: 17.04.2023 15:20
Çay Severlerin Bir Numaralı Tutkusu; Lipton Dökme Çay
Çay tiryakilerinin severek tükettiği Lipton dökme çay ülkemizde, geniş bir tüketici kitlesinin beğenisini kazanmıştır. Doğu Karadeniz topraklarında yetişen yerel çay yaprakları ile harmanlanan Lipton çayları, kalitesi ve keyifli bir içim sunması sayesinde en iyi çaylardan birisi haline gelmiştir. Markanın kendi içerisinden birçok çay çeşidi var. Özellikle dökme çaylar geniş bir kitleye hitap eder. Siz de damak zevkinize uygun aromaya sahip Lipton çay çeşitleri ile ister evinizde ister ofisimizde çay keyfini devamlı hale getirebilirsiniz. Bu kapsamda Lipton dökme çaylar hakkında merak ettiğiniz soruların tamamına içeriğimizde yer verdik.

Dökme Çay Ne Demek?
Bardak ya da çaydanlık için özel bir ambalajlama işleminden geçirilmeyen taneli olarak üretilen çaylara dökme çay adı verilir. Özellikle ülkemizde 7’den 70’e herkes tarafından tüketilen bir içecek türüdür.

Lipton Dökme Çay Çeşitleri Nelerdir?
Çeşitli aromaları ve gramajları ile Lipton, zengin bir dökme çay çeşitliliğine sahiptir. İster klasik çay tadını tercih edin isterseniz tercihiniz demli olsun yahut aromatik çayları seviyor olun; aradığınız tüm lezzetleri Lipton dökme çay çeşitlerinde bulabilirsiniz. Çoğunlukla Lipton Çay 1 Kg gramajındaki paketlerde satışa sunulmaktadır. Bununla birlikte 500 gr’lık paketlerini de kolayca temin edebilirsiniz. Lipton çay çeşitleri aşağıdaki gibidir:
  • Yellow Label Dökme Çay 1 Kg
  • Earl Grey Dökme Çay Bergamotlu 1 K
  • Doğu Karadeniz Dökme Çay Bergamotlu 1 Kg
  • Filiz Özel Seri Dökme Çay 1 Kg
  • Extra Dem Dökme Çay 1 Kg
  • Profesyonellere Özel Harman Dökme Çay 1 Kg

Lipton Dökme Çay Nasıl?
Her yudumda taze çay yapraklarının lezzetini hissetmenizi sağlayan Lipton çayları, tüketiciler tarafından tam puan almıştır. Özenle toplanan ve üretim tesislerinde işlenen çay yapraklarının lezzeti yumuşak biçimi ile size her an eşlik eder. Ofiste, iş yerinde, okulda aklınıza gelebilecek her yerde ufak ve keyifli molalarımızın vazgeçilmez içeceklerinden birisidir.

Lipton Nerenin Çayını Kullanıyor?
Lipton, Dünyanın en popüler çay markalarının başında geliyor. Özellikle Kuzey Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Asya ve Avustralya bölgelerinde oldukça bilinen bir markadır. Türkiye’deki üretim tesisleri Rize’de yer alır. Bu fabrikalarda ülkemizde yetiştirilen taze çay yaprakları işlenir. Bununla birlikte Lipton çayları; Doğu Karadeniz, Kenya, Endonezya, Seylan çaylarının harmanlanması ile elde edilir.

Lipton Yellow Label Çay Nedir?
Türk damak tadına uygun olarak üretilen Lipton Yellow Label çay, ülkemizde en çok tercih edilen dökme çay çeşitlerinden birisidir. Doğu Karadeniz, Endonezya, Kenya ve Seylan çaylarının harmanlandığı bu eşsiz lezzet tüketicilerine keyifli bir çay deneyimi sunar. Lipton Yellow Label dökme çay 1000 gr. ve 500 gr’lık paketler halinde tüketiciye sunulmaktadır.

Earl Grey Çay Bergamotlu Mu?
Siyah çaydan vazgeçemem ama aromatik tatlara bayılırım diyorsanız Lipton Earl Grey çayı tam size göre. Siyah çay ve bergamot aramasından oluşan Earl Grey, enfes bir kokuya sahiptir. Limonsu tadı sayesinde yumuşak bir içim sunar. Ufak molalarınızda, keyifli sohbetlerinizde, yoğun iş günlerinizde hem zihninizi hem de bedeninizi rahatlatan bir etkiye sahiptir. Lipton Earl Grey 1000 gr. tüketiciler için ideal bir tüketim sunar.
İlgili Ürünler
Merhaba! Ürünlerimiz hakkında sormak istediğiniz şeyler mi var? Size nasıl yardımcı olabiliriz
Yükleniyor...