Ofis Dostu Gönderi ve Paketleme Ürünleri

Tarih: 19.05.2023 23:19
Ofis Dostu Gönderi ve Paketleme Ürünleri
Hangi sektörde olursa olsun, satış işleriyle uğraşan tüm işletmelerin en önemli sabit giderleri arasında gönderi ve paketleme ürünleri yer alır. Koli bantları, bant kesme aparatları, koli bantlama makineleri, maket bıçakları en önemli gönderi ve paketleme ürünleri arasındadır. Ayrıca streç filmler, baskısız taşıma kolileri, balonlu naylonlar gönderi ve paketlerin güvenli şekilde nakliyesini sağlar. Ambalaj lastikleri, maket bıçağı yedekleri, dikkat kırılır etiketleri de yine pek çok ürünün güvenli şekilde nakliyesine katkı sağlar. Online ofis marketiniz ofisturka.com‘da gönderi ve paketleme ürünleri kategorisinde pek çok markanın ürünlerini kullanıcılarımızın beğenisine sunuyoruz. Bunlar içinde bazıları kullanıcılarımızın tercihlerinde daha fazla öne çıkıyor. Kalite ve fiyat ilişkisinde kullanıcılarımız tercihlerini yaparken ürünleri dikkatle inceliyor. Pek çok bakımdan karşılaştırma yapıyorlar, en uygun ürünleri seçmeye çalışıyorlar. Ofisturka Blog‘da bugünkü yazımızda, Ofisturka.com kullanıcılarının son 1 yıl içinde en çok sipariş verdiği gönderi ve paketleme ürünleri içinde ilk 10’da yer alan ürünleri kısaca tanıtacağız. 
 

Vege Koli Bandı Aslan Hotmelt 45 mm x 100 m – Şeffaf

Gönderi ve paketleme ürünleri içinde en önemlilerinden biri şüphesiz ki koli bantlarıdır. Hem koli hazırlamada, hem de kolilerin ağzını kapatmada koli bantları hızlı ve pratik çözümler sunar. Bir yüzünde özel bir selüloz bulunan bu ürünleri paketleme ve ambalajlamanın dışında başka birçok alanda da yeri geldikçe kullanıyoruz. Koli bantlarının en önemli özellikleri, kullanıldıkları alanlarda basınca dayanıklı yüzeyler oluşturmalarıdır. Bu sayede kolilediğimiz nesneleri dış etkenlerden koruyabilir, istediğimiz yere taşıyabiliriz. Hangi sektörde olursa olsun, gönderi ve paketleme ürünleri içinde koli bantları çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Özellikle ürün satışı yapan işletmelerin sabit giderleri arasında koli bantları mutlaka yer alır. İhtiyaca göre sarma, yapıştırma veya paketleme işlerini kolaylaştıran koli bantları genellikle üç grupta incelenir. Bunlar hotmelt koli bantları, akrilik koli bantları ve solvent koli bantlarıdır. Bu üç grup içinde en çok hotmelt koli bantları ilgi görür. Çünkü bunların kullanımı kolay, fiyatları daha uygundur. 

Ofisturka.com kullanıcılarının koli bandı tercihlerine baktığımızda, en çok Vege koli bandı Aslan hotmelt 45 mm x 100 m – şeffaf ürününü tercih ettiklerini görüyoruz. Kullanılan yüzeyleri kolaylıkla kapatan bu ürünler, yüzeylerde etkin bir yalıtım sağlamakta. Ürünlerin üzerine her türlü yazı yazmak mümkün. Şeffaf oldukları için uygulandıkları yüzeylerde oluşan durumları görme imkanı veriyorlar. 45 mm genişliğe, 100 m uzunluğa sahip olmaları ofis kullanımı için ideal. Basınca ve gerilmeye karşı dayanıklı bu ürünleri ekonomik gönderi ve paketleme ürünleri içinde değerlendirebilirsiniz. Ağır yük kolileme ve paketleme işlerinde de bu ürünleri kullanabilirsiniz. Ayrıca kağıt, karton, plastik, cam ve benzeri yüzeylere yapacağınız yapıştırma işleri için de bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Ürünlerin çabuk yapışması, basınca dayanıklı olması ve oda sıcaklığında saklanabilmesi en önemli özellikleridir. Ürünleri koparmak için bant kesici kullanabilirsiniz. Vege koli bandı Aslan hotmelt 45 mm x 100 m – şeffaf ürünümüzü sitemizde bulabilirsiniz. 
 

Mimaks BK-5 Koli Bant Kesme Aparatı

Listemizin ikinci sırasında, Mimaks BK-5 koli bant kesme aparatı var. Gönderi ve paketleme ürünleri söz konusu olduğunda en sık yapılan hatalardan biri koli bandını ağızla koparmaya çalışmaktır. Oysa ağız ve diş sağlığına büyük zarar veren bu durumu önlemek aslında çok basittir. Koli bantlarını kesmek için makas kullanmak pek tercih edilmez. Çünkü kesme işleminin hemen ardından koli bandı makasa yapışır. Koli bantlama makineleri daha çok büyük işletmelerde ön plandadır. Bu ürünler çok sayıda gönderi ve paketleme ürünlerini hazırlamada daha kolay bir kullanım imkanı sunar. Daha küçük işletmelerde ise bant kesme aparatları ön plandadır. Bunun nedeni, bu ürünlerin yerine göre daha pratik çözümler sunmasıdır. Ayrıca az yer kaplamaları ve maliyet avantajına sahip olmaları da önemli birer tercih nedenidir. Diğer taraftan bu aparatlar ev kullanımı için de uygundur. Eğer evde koli bandı kesmek için basit bir araç arıyorsanız, koli bant kesme aparatı tam size göre bir çözüm olabilir. 

İlgili Ürünler
Merhaba! Ürünlerimiz hakkında sormak istediğiniz şeyler mi var? Size nasıl yardımcı olabiliriz
Yükleniyor...