Ofis Dostu Gönderi ve Paketleme Ürünleri

Tarih: 21.04.2023 18:25
Ofis Dostu Gönderi ve Paketleme Ürünleri
Vege Koli Bandı Aslan Hotmelt 45 mm x 100 m – Şeffaf
Gönderi ve paketleme ürünleri içinde en önemlilerinden biri şüphesiz ki koli bantlarıdır. Hem koli hazırlamada, hem de kolilerin ağzını kapatmada koli bantları hızlı ve pratik çözümler sunar. Bir yüzünde özel bir selüloz bulunan bu ürünleri paketleme ve ambalajlamanın dışında başka birçok alanda da yeri geldikçe kullanıyoruz. Koli bantlarının en önemli özellikleri, kullanıldıkları alanlarda basınca dayanıklı yüzeyler oluşturmalarıdır. Bu sayede kolilediğimiz nesneleri dış etkenlerden koruyabilir, istediğimiz yere taşıyabiliriz. Hangi sektörde olursa olsun, gönderi ve paketleme ürünleri içinde koli bantları çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Özellikle ürün satışı yapan işletmelerin sabit giderleri arasında koli bantları mutlaka yer alır. İhtiyaca göre sarma, yapıştırma veya paketleme işlerini kolaylaştıran koli bantları genellikle üç grupta incelenir. Bunlar hotmelt koli bantları, akrilik koli bantları ve solvent koli bantlarıdır. Bu üç grup içinde en çok hotmelt koli bantları ilgi görür. Çünkü bunların kullanımı kolay, fiyatları daha uygundur. 

Vege koli bandı Aslan hotmelt 45 mm x 100 m – şeffaf ürününü tercih ettiklerini görüyoruz. Kullanılan yüzeyleri kolaylıkla kapatan bu ürünler, yüzeylerde etkin bir yalıtım sağlamakta. Ürünlerin üzerine her türlü yazı yazmak mümkün. Şeffaf oldukları için uygulandıkları yüzeylerde oluşan durumları görme imkanı veriyorlar. 45 mm genişliğe, 100 m uzunluğa sahip olmaları ofis kullanımı için ideal. Basınca ve gerilmeye karşı dayanıklı bu ürünleri ekonomik gönderi ve paketleme ürünleri içinde değerlendirebilirsiniz. Ağır yük kolileme ve paketleme işlerinde de bu ürünleri kullanabilirsiniz. Ayrıca kağıt, karton, plastik, cam ve benzeri yüzeylere yapacağınız yapıştırma işleri için de bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Ürünlerin çabuk yapışması, basınca dayanıklı olması ve oda sıcaklığında saklanabilmesi en önemli özellikleridir. Ürünleri koparmak için bant kesici kullanabilirsiniz.

Mimaks BK-5 Koli Bant Kesme Aparatı
Listemizin ikinci sırasında, Mimaks BK-5 koli bant kesme aparatı var. Gönderi ve paketleme ürünleri söz konusu olduğunda en sık yapılan hatalardan biri koli bandını ağızla koparmaya çalışmaktır. Oysa ağız ve diş sağlığına büyük zarar veren bu durumu önlemek aslında çok basittir. Koli bantlarını kesmek için makas kullanmak pek tercih edilmez. Çünkü kesme işleminin hemen ardından koli bandı makasa yapışır. Koli bantlama makineleri daha çok büyük işletmelerde ön plandadır. Bu ürünler çok sayıda gönderi ve paketleme ürünlerini hazırlamada daha kolay bir kullanım imkanı sunar. Daha küçük işletmelerde ise bant kesme aparatları ön plandadır. Bunun nedeni, bu ürünlerin yerine göre daha pratik çözümler sunmasıdır. Ayrıca az yer kaplamaları ve maliyet avantajına sahip olmaları da önemli birer tercih nedenidir. Diğer taraftan bu aparatlar ev kullanımı için de uygundur. Eğer evde koli bandı kesmek için basit bir araç arıyorsanız, koli bant kesme aparatı tam size göre bir çözüm olabilir. 

Mimaks BK-5 koli bant kesme aparatı ürünümüz, sektörde 40 yıllık bir deneyimi bulunan Mimaks kalitesine sahip. Son derece basit bir tasarıma sahip olan bu ürünleri evde veya ofiste rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ürünleri kullanmak için ilk olarak koli bandını yapışkanlı yüzeyi karşıyı gösterecek şekilde tutun. Bandın ucunu aparatın ağzından çıkarın. Sabitleme silindirini iç kısımdan döndürerek aparatın üzerindeki lastik yardımıyla sabitleyin. Böylelikle aparat kullanıma hazır hale gelecektir. Bu kolay ve basit aparat, üzerindeki lastik yardımıyla banttaki metraj sorununu ortadan kaldırmakta. Başka bir deyişle farklı kalınlıklardaki koli bantlarıyla bu ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gönderi ve paketleme ürünleri içinde en pratik ürünlerden biri olan bu ürünler işlerinizi hızlandırır, size zaman kazandırır. Koli bandını kesmek için dişlerinizi veya makas kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Aynı zamanda da bandın ucunu aramak zorunda bırakmaz.

MAS 670 Koli Bantlama Makinesi 50 mm
Ofis dostu gönderi ve paketleme ürünleri listemizin üçüncü sırasında, MAS 670 koli bantlama makinesi 50 mm var. Orta ve büyük ölçekli işletmelerde gönderilerin paketlenmesi sırasında koli bantlama makinesi kullanımı daha yaygındır. Nitekim paketleme işlerinin yoğun olduğu alanlarda bu ürünler önemli bir kullanım kolaylığına sahiptir. Ürünlerin dayanıklı yapıya sahip olması uzun süreli kullanımlar için avantajlı olmasını sağlar. Bu ürünlerde de yine koli bandının ucunun kaybolması gibi bir sorunla karşılaşılmaz. Ayrıca koli bandının her seferinde düzgün şekilde yapışması kolayca gerçekleşir. Elle yaptığımız yapıştırma işleri bazen kötü sonuçlara neden olabilir. Örneğin koli yüzeyinde kabarcık oluşması, kenarların tam yapışmaması gibi sorunlar bunlar içinde en yaygın olanlarıdır. Koli bantlama makineleri ofislerin yanı sıra okullarda, işyerlerinde, fabrikalarda da sıkça kullanılır. Farklı renk ve modellerde oldukları için kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun seçenekleri bulmaları kolaydır. Diğer taraftan ergonomik tutuş özelliklerine sahip olmaları da paketleme işlemi sırasında yorgunluğu azaltır. 

 
İlgili Ürünler
Merhaba! Ürünlerimiz hakkında sormak istediğiniz şeyler mi var? Size nasıl yardımcı olabiliriz
Yükleniyor...